logo
Her Telden   22.08.2012   4528

Hollywood Sinemasının Gücü: Amerikan Propagandasına Gönüllü Teslimiyet

Bu Yazıyı Paylaş:

Bayramın üçüncü günü kızlarımla sinemaya gittik. Expendables 2 - Cehennem Melekleri 2. Hollywood filmlerinin neredeyse tüm aksiyon ustalarının buluştuğu bu filmde Sylvester Stallone´nin yenilmez ekibi bu sefer 5000 kg plutonyumu çalan kötü adamları yakalıyor. Pardon yakalıyor yanlış oldu, hepsini öldürüyor.

Film boyunca aksiyon bitmek bilmiyor. Kahramanlarımızın tarafında bir kişi ölürken karşı taraftan sanırım bine yakın adam dünyasını değiştiriyor. Filmin sonunda 5 ton plutonyumun Amerikalılar´ın yani iyi adamların eline geçmesi ile rahatlıyoruz.

Bu iyi Amerikalılar´ın Dünya tarihinde, sıkıştığında düşmanına karşı atom bombası kullanmış tek devlet olduğunu unutarak, birkaç kilosu dünyayı altüst edebilecek olan plutonyumun 5000 kilosunun onların eline geçmiş olmasından sevindirik olarak evlerimize dönüyoruz.

Rocky 4

İşte böyle dostlar. Hollywood filmleri tüm dünyaya Amerikan propagandası yapmanın en etkili yolu. Rocky filmlerinde Stallone´nin ABD bayraklı donunu kim unutabilir ki? Hele bayrağa sarılıp ağlaması yok muydu. Rocky 4´te Rus boksörü bir güzel benzettikten sonra izleyiciyi sürüklediği coşkuya kendini kaptırıp, rahmetli hacı dedemin filmin sonunda döktüğü göz yaşlarını hala unutamam.

Bu filmleri izlerken acayip Amerikan sempatisi oluşuyormuş, beynimiz yıkanıyormuş kimin umurunda. Eğlendik yahu. Sonra bu kahraman Amerikalılar Irak´a girermiş girsin. Hatta İran kaşınıyor İran´a da girsin. Sonuçta iyilik için, adalet için, zulmeden diktatörlere karşı mazlumları savunmak için oradalar.

Yaşasın kahraman Amerikalılar, iyi ki varsınız. İşte Hollywood´un gücü.
Darısı Türk sinemasının başına.
Bunları Okudunuz mu?
İşsizlik İnsanları Ne Hale Getiriyor? Cüneyt Özdemir'in "Memleketimden İşsizlik Manzaraları" Videosunu Mutlaka İzleyin.

İşsizlik İnsanları Ne Hale Getiriyor? Cüneyt Özdemir'in "Memleketimden İşsizlik Manzaraları" Videosunu Mutlaka İzleyin.

Gençliğinin baharında bir üniversite öğrencisi kızımızın intiharı beni çok üzdü. "Yemek kartımda 1 lira kaldı. Gidecek yerim de yok, yaşanmaya değer bir hayatım da" diye tweet attıktan sonra yaşamına son vermişti. Gelin, çok kısa bir zaman ayırarak işsizlik denen belanın insanı ne hale getirdiğine kısaca göz atalım. Bunu en güzel anlatan Cüneyt Özdemir'in Youtube kanalında "Memleketimden İşsizlik Manzaraları" başlıklı vlog videosu. Cüneyt Özdemir bu videoda işsiz insanların halet-i ruhiyesini çok güzel dile getirmiş. "İşsizlik evlere nasıl kor ateş gibi düşüyor, yüreklerde nasıl büyük sıkıntılara yol açıyor, insanların hayata tutunmasını nasıl engelliyor onları anlatmaya çalışacağım" diyor Özdemir.

Büyük İşletmelerin Küçüklere Karşı Rekabet İhlalleri ve Haksız Rekabet

Büyük İşletmelerin Küçüklere Karşı Rekabet İhlalleri ve Haksız Rekabet

Küçük teşebbüsler kapanırken, pazarlar büyük işletmelerin eline geçiyor. Vatan Bilgisayar´ın sahibi Hasan Vatan "küçükler kapatsın gelsin bizim yanımızda çalışsınlar." diyordu ve ben bunu eleştirmiştim. Okurlarımdan, ´Buna karşı ne yapabiliriz?´ soruları gelmişti. Ben de, Bilgi Üniversitesi´nden Rekabet Hukukunda uzman olan Doç. Dr. Kerem Cem Sanlı ile bir röportaj gerçekleştirdim.

Türkiye'de Oyuncak Piyasası ve E-dönüşümü Üzerine Oyuncak Çocuk Dergisinde Yer Alan Röportajım

Türkiye'de Oyuncak Piyasası ve E-dönüşümü Üzerine Oyuncak Çocuk Dergisinde Yer Alan Röportajım

Bu röportajda oyuncak sektöründe e-dönüşümün firmalara sağlayacağı katkılar ve bunun nasıl gerçekleştirildiği konusunda bilgiler vermiştim. Sadece oyuncak sektörü için değil hemen her sektörün faydalanabileceği bilgiler içeren röportajın tam metni ve görselleri bu yazımda.

expendables, expendables 2, cehennem melekleri, cehennem melekleri 2, sylvester stallone, stallone, hollywood, hollywood filmleri, amerikan filmleri, rocky 4,

Yorum Yazabilirsiniz

(E-postanız Yayınlanmayacaktır.)
Karakter  Kaldı

Yorumlarınız & Sohbet

Bu İçeriğe Henüz Yorum Eklenmemiş. İlk yorum yazan siz olun.

© 2020 - SametEgesoy.com
Gizlilik İlkem Yardım Hakkımda İletişim

Yeni Yazılarımdan Haberdar Olabilirsiniz!

Web Tasarım