logo
Her Telden   22.08.2012   4766

Hollywood Sinemasının Gücü: Amerikan Propagandasına Gönüllü Teslimiyet

Bu Yazıyı Paylaş:

Bayramın üçüncü günü kızlarımla sinemaya gittik. Expendables 2 - Cehennem Melekleri 2. Hollywood filmlerinin neredeyse tüm aksiyon ustalarının buluştuğu bu filmde Sylvester Stallone´nin yenilmez ekibi bu sefer 5000 kg plutonyumu çalan kötü adamları yakalıyor. Pardon yakalıyor yanlış oldu, hepsini öldürüyor.

Film boyunca aksiyon bitmek bilmiyor. Kahramanlarımızın tarafında bir kişi ölürken karşı taraftan sanırım bine yakın adam dünyasını değiştiriyor. Filmin sonunda 5 ton plutonyumun Amerikalılar´ın yani iyi adamların eline geçmesi ile rahatlıyoruz.

Bu iyi Amerikalılar´ın Dünya tarihinde, sıkıştığında düşmanına karşı atom bombası kullanmış tek devlet olduğunu unutarak, birkaç kilosu dünyayı altüst edebilecek olan plutonyumun 5000 kilosunun onların eline geçmiş olmasından sevindirik olarak evlerimize dönüyoruz.

İşte böyle dostlar. Hollywood filmleri tüm dünyaya Amerikan propagandası yapmanın en etkili yolu. Rocky filmlerinde Stallone´nin ABD bayraklı donunu kim unutabilir ki? Hele bayrağa sarılıp ağlaması yok muydu. Rocky 4´te Rus boksörü bir güzel benzettikten sonra izleyiciyi sürüklediği coşkuya kendini kaptırıp, rahmetli hacı dedemin filmin sonunda döktüğü göz yaşlarını hala unutamam.

Bu filmleri izlerken acayip Amerikan sempatisi oluşuyormuş, beynimiz yıkanıyormuş kimin umurunda. Eğlendik yahu. Sonra bu kahraman Amerikalılar Irak´a girermiş girsin. Hatta İran kaşınıyor İran´a da girsin. Sonuçta iyilik için, adalet için, zulmeden diktatörlere karşı mazlumları savunmak için oradalar.

Yaşasın kahraman Amerikalılar, iyi ki varsınız. İşte Hollywood´un gücü.
Darısı Türk sinemasının başına.

Bunları Okudunuz mu?
Üç Tuzağa Dikkat: Sevinç, Öfke ve Açlık

Üç Tuzağa Dikkat: Sevinç, Öfke ve Açlık

Her Telden   12.02.2012   4586

Sevinçli anında kimseye vaatte bulunma. Öfkeli anında kimseye cevap verme. Öfkeyle kalkan zararla oturur. Çin ve Türk atasözlerinin işaret ettiği bu uyarıyı hem iş hayatında hem özel hayatta dikkate almakta büyük fayda var. Gençlere önerim şimdiden bunu uygulasınlar, zira yılar sonrasını etkileyebilecek zararları şimdiden önlemiş olurlar.

Bu Şiir Bir Efsane: Gün Gelir / Ağzına Sağlık Kalemine Sağlık Yüreğine Sağlık Nilgün Bodur

İş Dünyası   04.06.2018   9696

Tam da bir önceki yazımda kibirinden yanına yaklaşılmayan plaza çocuklarına serzenişte bulunmuşken LinkedIn'de gördüğüm bu paylaşım cuk oturdu. Öyle sevdim, öyle sevdim ki bu şiiri tekrar tekrar dinledim.

İş Bulmayı ve İş Yapmayı En Çok Zorlaştıranlar "Meslekler Hiyerarşisi" ve "İşi Küçümsemek"

İş Dünyası   26.02.2020   626

İş bulamamanın en büyük sebeplerinden biri "iş beğenmemek". Bunun altında yatan sebep ise "meslekler hiyerarşisi" yani bir mesleğin veya bir işin diğerinden üstün olduğunu düşünmek ve alt statüde gördüğü işleri küçümsemek, kendine layık görmemek. Ekonomik kalkınmamızın önündeki önemli engellerden biri olan "meslekler hiyerarşisi ve statü bağımlılığı" tam bir Arap - Ortadoğu kültürünün ürünü.

expendables, expendables 2, cehennem melekleri, cehennem melekleri 2, sylvester stallone, stallone, hollywood, hollywood filmleri, amerikan filmleri, rocky 4,

Yorum Yazabilirsiniz

(E-postanız Yayınlanmayacaktır.)
Karakter  Kaldı

Yorumlarınız & Sohbet

Bu İçeriğe Henüz Yorum Eklenmemiş. İlk yorum yazan siz olun.

Yeniliklerden Haberdar Olabilirsiniz!

Web Tasarım