Hollywood Sinemasının Gücü: Amerikan Propagandasına Gönüllü Teslimiyet

Bayramın üçüncü günü kızlarımla sinemaya gittik. Expendables 2 - Cehennem Melekleri 2. Hollywood filmlerinin neredeyse tüm aksiyon ustalarının buluştuğu bu filmde Sylvester Stallone´nin yenilmez ekibi bu sefer 5000 kg plutonyumu çalan kötü adamları yakalıyor. Pardon yakalıyor yanlış oldu, hepsini öldürüyor.

Film boyunca aksiyon bitmek bilmiyor. Kahramanlarımızın tarafında bir kişi ölürken karşı taraftan sanırım bine yakın adam dünyasını değiştiriyor. Filmin sonunda 5 ton plutonyumun Amerikalılar´ın yani iyi adamların eline geçmesi ile rahatlıyoruz.

Bu iyi Amerikalılar´ın Dünya tarihinde, sıkıştığında düşmanına karşı atom bombası kullanmış tek devlet olduğunu unutarak, birkaç kilosu dünyayı altüst edebilecek olan plutonyumun 5000 kilosunun onların eline geçmiş olmasından sevindirik olarak evlerimize dönüyoruz.

Rocky 4

İşte böyle dostlar. Hollywood filmleri tüm dünyaya Amerikan propagandası yapmanın en etkili yolu. Rocky filmlerinde Stallone´nin ABD bayraklı donunu kim unutabilir ki? Hele bayrağa sarılıp ağlaması yok muydu. Rocky 4´te Rus boksörü bir güzel benzettikten sonra izleyiciyi sürüklediği coşkuya kendini kaptırıp, rahmetli hacı dedemin filmin sonunda döktüğü göz yaşlarını hala unutamam.

Bu filmleri izlerken acayip Amerikan sempatisi oluşuyormuş, beynimiz yıkanıyormuş kimin umurunda. Eğlendik yahu. Sonra bu kahraman Amerikalılar Irak´a girermiş girsin. Hatta İran kaşınıyor İran´a da girsin. Sonuçta iyilik için, adalet için, zulmeden diktatörlere karşı mazlumları savunmak için oradalar.

Yaşasın kahraman Amerikalılar, iyi ki varsınız. İşte Hollywood´un gücü.
Darısı Türk sinemasının başına.

Geri Dön Geri Dön

YORUMLAR


E-postanız Yayınlanmayacaktır.

Karakter  Kaldı

Başkentimiz Neresidir? (Küçük Harflerle)

Bu İçeriğe Henüz Yorum Eklenmemiş. İlk yorum yazan siz olun.