logo
E-ticaret   21.12.2010   4398

Twitter'da Arka Planı Değiştirerek Reklamınızı Yapın

Bu Yazıyı Paylaş:
Sosyal paylaşım siteleri ve Twitter firmalar için de güzel bir reklam mecrası haline geldi. Twitter klasik görünümü yerine arka planı istediğiniz gibi değiştirerek firmanızın, markanızın veya ürününüzün reklamını yapmanız mümkün. Bunun için ilk olarak güzel bir arka plan resmi oluşturun. Daha sonra Twitter´daki mesajların olduğu yerin sağındaki yan tarafı (sidebar) saydam (transparent) yapın. Reklamınız o alanda gözüksün.

1. Photoshopta 1280x800 lük bir arkaplan resmi oluşturun. Reklamınız için sol tarafı boş bırakın ve sağ taraftaki %40 lık kısmı kullanın. Resminizi kaydedin. Örnek: twitreklam_arkaplan.gif

2. Twitter hesabınıza giriş yapın ve Settings kısmına daha sonra da Design´a gelin.

3. Change background image butonuna tıklayın ve Gözat kısmından daha önce oluşturduğunuz resmi seçin. save changes´e basarak kaydedin. Artık arka plan resminiz yerleşti. Ancak şimdi sıra geldi sağ tarafı saydam yapmaya ki bunun altında resminiz gözüksün.

4. Yine Settings > Design bölümüne gelin ve aşağıdaki şu java script kodunun tamamını kopyalayın. (src= den sonra boşluk vermeyin ben alt satıra geçsin diye verdim. onu kaldırın.)

javascript:d=document;c=d.createElement(´script´);d.body.appendChild(c);c.src=
´http://www.justinparks.com%2Ftwitter%2Ftwitter-sidebar.js´;void(0);

5. Kopyaladığınız bu kodu browserınızın adres çubuğuna yapıştırıp entera basın. Sonra sayfanın altından save changes e basın.

Twitter sidebar kısmınız saydam oldu ve altında da reklamlı arkaplan resminiz gözüküyor olmalı.
Bunları Okudunuz mu?
Hollywood Sinemasının Gücü: Amerikan Propagandasına Gönüllü Teslimiyet

Hollywood Sinemasının Gücü: Amerikan Propagandasına Gönüllü Teslimiyet

Bayramın üçüncü günü, kızlarımla sinemaya gittik. Expendables 2´ye. Filmde, sadece birkaç kilosu Dünya´yı değiştirebilecek olan plutonyumun tam 5000 kilosu çalınıyor. Tabi ki sonunda kahraman Amerikalılar´ın eline geçiyor. Dünya tarihinde başı sıkışınca düşmanının tepesine atom bombası atan tek devlet olan Amerikalılar´ın eline geçmiş olmasından dolayı sevinerek eve dönüyoruz.

Hapse mi Girmek İstersiniz Mezara mı?

Hapse mi Girmek İstersiniz Mezara mı?

Başlığın iç karartıcı olduğunun farkındayım ama belki bir gün sizin veya ailenizden bir kişinin hayatını kurtarabilecek önemli bir konuya parmak basmak istiyorum. Toplumun giderek şuurunu yitirmesi ve psikopatlaşması üzerine bir yazı bu.

Olimpiyat Şampiyonunu İlkokul Öğretmeni Yapan Zihniyetin İçine...

Olimpiyat Şampiyonunu İlkokul Öğretmeni Yapan Zihniyetin İçine...

Londra Olimpiyatları'nda, kadınlar 1500 metrede altın madalya kazanan milli atlet Aslı Çakır Alptekin, beden eğitimi öğretmeni olarak bir ilköğretim okuluna atanmış. Bir şampiyondan istifade edebileceğimiz görev bu mu olmalı?

twitter, arka plan, background, web tasarım, reklam,

Yorum Yazabilirsiniz

(E-postanız Yayınlanmayacaktır.)
Karakter  Kaldı

Yorumlarınız & Sohbet

onerose     25.01.2012
olmuyo.. yardım edebilir misiniz...
© 2020 - SametEgesoy.com
Gizlilik İlkem Yardım Hakkımda İletişim

Yeni Yazılarımdan Haberdar Olabilirsiniz!

Web Tasarım