Twitter'da Arka Planı Değiştirerek Reklamınızı Yapın

Sosyal paylaşım siteleri ve Twitter firmalar için de güzel bir reklam mecrası haline geldi. Twitter klasik görünümü yerine arka planı istediğiniz gibi değiştirerek firmanızın, markanızın veya ürününüzün reklamını yapmanız mümkün. Bunun için ilk olarak güzel bir arka plan resmi oluşturun. Daha sonra Twitter´daki mesajların olduğu yerin sağındaki yan tarafı (sidebar) saydam (transparent) yapın. Reklamınız o alanda gözüksün.

1. Photoshopta 1280x800 lük bir arkaplan resmi oluşturun. Reklamınız için sol tarafı boş bırakın ve sağ taraftaki %40 lık kısmı kullanın. Resminizi kaydedin. Örnek: twitreklam_arkaplan.gif

2. Twitter hesabınıza giriş yapın ve Settings kısmına daha sonra da Design´a gelin.

3. Change background image butonuna tıklayın ve Gözat kısmından daha önce oluşturduğunuz resmi seçin. save changes´e basarak kaydedin. Artık arka plan resminiz yerleşti. Ancak şimdi sıra geldi sağ tarafı saydam yapmaya ki bunun altında resminiz gözüksün.

4. Yine Settings > Design bölümüne gelin ve aşağıdaki şu java script kodunun tamamını kopyalayın. (src= den sonra boşluk vermeyin ben alt satıra geçsin diye verdim. onu kaldırın.)

javascript:d=document;c=d.createElement(´script´);d.body.appendChild(c);c.src=
´http://www.justinparks.com%2Ftwitter%2Ftwitter-sidebar.js´;void(0);

5. Kopyaladığınız bu kodu browserınızın adres çubuğuna yapıştırıp entera basın. Sonra sayfanın altından save changes e basın.

Twitter sidebar kısmınız saydam oldu ve altında da reklamlı arkaplan resminiz gözüküyor olmalı.

Geri Dön Geri Dön

YORUMLAR


E-postanız Yayınlanmayacaktır.

Karakter  Kaldı

Başkentimiz Neresidir? (Küçük Harflerle)

onerose
olmuyo.. yardım edebilir misiniz...