logo
E-ticaret   21.12.2010   4321

Twitter'da Arka Planı Değiştirerek Reklamınızı Yapın

Sosyal paylaşım siteleri ve Twitter firmalar için de güzel bir reklam mecrası haline geldi. Twitter klasik görünümü yerine arka planı istediğiniz gibi değiştirerek firmanızın, markanızın veya ürününüzün reklamını yapmanız mümkün. Bunun için ilk olarak güzel bir arka plan resmi oluşturun. Daha sonra Twitter´daki mesajların olduğu yerin sağındaki yan tarafı (sidebar) saydam (transparent) yapın. Reklamınız o alanda gözüksün.

1. Photoshopta 1280x800 lük bir arkaplan resmi oluşturun. Reklamınız için sol tarafı boş bırakın ve sağ taraftaki %40 lık kısmı kullanın. Resminizi kaydedin. Örnek: twitreklam_arkaplan.gif

2. Twitter hesabınıza giriş yapın ve Settings kısmına daha sonra da Design´a gelin.

3. Change background image butonuna tıklayın ve Gözat kısmından daha önce oluşturduğunuz resmi seçin. save changes´e basarak kaydedin. Artık arka plan resminiz yerleşti. Ancak şimdi sıra geldi sağ tarafı saydam yapmaya ki bunun altında resminiz gözüksün.

4. Yine Settings > Design bölümüne gelin ve aşağıdaki şu java script kodunun tamamını kopyalayın. (src= den sonra boşluk vermeyin ben alt satıra geçsin diye verdim. onu kaldırın.)

javascript:d=document;c=d.createElement(´script´);d.body.appendChild(c);c.src=
´http://www.justinparks.com%2Ftwitter%2Ftwitter-sidebar.js´;void(0);

5. Kopyaladığınız bu kodu browserınızın adres çubuğuna yapıştırıp entera basın. Sonra sayfanın altından save changes e basın.

Twitter sidebar kısmınız saydam oldu ve altında da reklamlı arkaplan resminiz gözüküyor olmalı.
Bunları Okudunuz mu?
Boşanan Eşe Eski Eşin Borcundan Dolayı İcra Gelir mi? Sansasyonel Hukuk Haberiyle Kamuoyunu Yanıltma

Boşanan Eşe Eski Eşin Borcundan Dolayı İcra Gelir mi? Sansasyonel Hukuk Haberiyle Kamuoyunu Yanıltma

Ayşe hanım 15 yıl önce kocasından boşanmış. Bir çocukları var. Yıllar sonra adam ölüyor. Adamın bankaya ödenmemiş borcu var. Borç çocuğa kalıyor. Çocuk da ölüyor. Borçtan dolayı, 15 yıl önce boşandığı Ayşe hanıma icra tebligatı geliyor.

Otobüsten İndim BMW'ye Bindim

Otobüsten İndim BMW'ye Bindim

Geçtiğimiz yıllarda en çok satan kitaplar listesinde ilk sıralardan inmeyen ´Ferrarisini Satan Bilge´ yi okudunuz mu? Ben okumadım. Ben daha çok Ferrari´sini satan bilgelerle değil Ferrari alan bilgeleri okumaktan yanayım.

E-Ticarette İade Sorunu ve Getirdiği Riskler

E-Ticarette İade Sorunu ve Getirdiği Riskler

İadeler, özellikle küçük e-ticaret teşebbüsleri için büyük riskler taşıyor. Yasal mevzuat tamamen tükeciyi yanlısı ve satıcıyı tüketicinin insafına terkeden bir yapıda hazırlanmış. Gelin hep birlikte, e-ticarette iade sorununa göz atalım.

twitter, arka plan, background, web tasarım, reklam,

Yorum Yazabilirsiniz

(E-postanız Yayınlanmayacaktır.)
Karakter  Kaldı

Yorumlarınız & Sohbet

onerose     25.01.2012
olmuyo.. yardım edebilir misiniz...
© 2019 - SametEgesoy.com
Gizlilik İlkem Yardım Hakkımda İletişim

Yeni Yazılarımdan Haberdar Olabilirsiniz!

Web Tasarım