logo
E-ticaret   21.12.2010   4272

Twitter'da Arka Planı Değiştirerek Reklamınızı Yapın

Sosyal paylaşım siteleri ve Twitter firmalar için de güzel bir reklam mecrası haline geldi. Twitter klasik görünümü yerine arka planı istediğiniz gibi değiştirerek firmanızın, markanızın veya ürününüzün reklamını yapmanız mümkün. Bunun için ilk olarak güzel bir arka plan resmi oluşturun. Daha sonra Twitter´daki mesajların olduğu yerin sağındaki yan tarafı (sidebar) saydam (transparent) yapın. Reklamınız o alanda gözüksün.

1. Photoshopta 1280x800 lük bir arkaplan resmi oluşturun. Reklamınız için sol tarafı boş bırakın ve sağ taraftaki %40 lık kısmı kullanın. Resminizi kaydedin. Örnek: twitreklam_arkaplan.gif

2. Twitter hesabınıza giriş yapın ve Settings kısmına daha sonra da Design´a gelin.

3. Change background image butonuna tıklayın ve Gözat kısmından daha önce oluşturduğunuz resmi seçin. save changes´e basarak kaydedin. Artık arka plan resminiz yerleşti. Ancak şimdi sıra geldi sağ tarafı saydam yapmaya ki bunun altında resminiz gözüksün.

4. Yine Settings > Design bölümüne gelin ve aşağıdaki şu java script kodunun tamamını kopyalayın. (src= den sonra boşluk vermeyin ben alt satıra geçsin diye verdim. onu kaldırın.)

javascript:d=document;c=d.createElement(´script´);d.body.appendChild(c);c.src=
´http://www.justinparks.com%2Ftwitter%2Ftwitter-sidebar.js´;void(0);

5. Kopyaladığınız bu kodu browserınızın adres çubuğuna yapıştırıp entera basın. Sonra sayfanın altından save changes e basın.

Twitter sidebar kısmınız saydam oldu ve altında da reklamlı arkaplan resminiz gözüküyor olmalı.
Bunları Okudunuz mu?
Danone'nin Hain Planı mı, Danone'ye Hain Plan mı?

Danone'nin Hain Planı mı, Danone'ye Hain Plan mı?

Emailime bir tanıdığımdan forward edilen ve bir mail zinciri oluşturmaya yönelik olan iletinin konusu kısaca Danone firmasının özellikle çocuklarımıza yedirdiğimiz ürünlerin içine koyduğu çeşitli hormonlar vasıtasıyla gelecek nesillerimizin zeka ve düşünme geriliğini amaçladığı yönünde

Her çiçekten bal almak ÇiçekSepeti'nin işi olsun tabi de Spor Ayakkabı'dan niye bal almaya çalışırsın?

Her çiçekten bal almak ÇiçekSepeti'nin işi olsun tabi de Spor Ayakkabı'dan niye bal almaya çalışırsın?

Çiçek Sepeti Türkiye'de çiçek gönderme denince akla gelen ilk site. O kadar sitenin yerle yeksan olduğu ülkemizde nadide başarılı projelerden biri. Ama biri veya birileri bu projeyi de başarısızlığa uğratmaya mı çalışıyor bilmiyorum. Ne güzel bir alan adı bulmuşsun, yıllarca sadece çiçek konusunda markanı konumlandırmışsın ve alıp yürümüşsün. Her çiçekten bal almak ÇiçekSepeti'nin işi olsun tabi de "Spor Ayakkabı"dan niye bal almaya çalışırsın. Ne mi diyorum? Çiçek sepetinin sadece çiçek değil her şeyi satmaya çalışmasını diyorum.

Google Türkiye'de Kurulabilir miydi? Sergey Süleyman, Larry Alirıza Olsa Yatırım Alır mıydı?

Google Türkiye'de Kurulabilir miydi? Sergey Süleyman, Larry Alirıza Olsa Yatırım Alır mıydı?

Yıl 1995. Yer Edirnekapı öğrenci yurdu. Süleyman ve Alirıza. Kahramanlarımız yurt yakınında bir garajda çalışmalarını sürdürürler ve bir İnternet arama motoru yaparlar. Sıra bu motoru daha da geliştirmek için yatırım almaya gelmiştir. İşte hikayemiz burada başlar.

twitter, arka plan, background, web tasarım, reklam,

Yorum Yazabilirsiniz

(E-postanız Yayınlanmayacaktır.)
Karakter  Kaldı

Yorumlarınız & Sohbet

onerose     25.01.2012
olmuyo.. yardım edebilir misiniz...
© 2019 - SametEgesoy.com
Gizlilik İlkem Yardım Hakkımda İletişim

Yeni Yazılarımdan Haberdar Olabilirsiniz!

Web Tasarım