logo
İş Dünyası   25.01.2020   12041

Evden Yapılabilecek İşler. Evden Çalışarak Neler Yapabilirsiniz? Freelance, Home Office İş Fikirleri.

Bu Yazıyı Paylaş:

Önceki yazılarımda iş hayatında Mavi Yakalılar ve Beyaz Yakalılar olarak ayrılan iş gücüne bir de Pijamalılar grubunun eklendiğini belirtmiştim. Evden çalışmak, uzaktan çalışmak gibi kavramlar Amerika, Avrupa, Japonya, Singapur, Hindistan gibi ülkelerde hızla artıyor ve artık önemli bir işgücü grubu oldular. Freelance çalışmak, Home Office, Remote Team gibi kavramlar iş dili literatürüne iyice yerleşti. (Serbest çalışmak, Ev Ofis, Uzaktan Çalışmak)

Evden çalışarak yapılabilecek pek çok iş mevcut. Bunların bazısı aklınıza gelmiyor olabilir. Evden çalışarak ne iş yapabilirsiniz? Bu yazımızda alternatifleri görelim. Evden çalışanlara yönelik ücretsiz ilan servisimizin Evimizde.com sitemizde başladığını bir önceki yazımda bildirmiştim. Okumadıysanız burayı tıklayarak erişebilirsiniz. Evde yaptığınız yemek, örgü, sanat eserleri, el sanatları ürünleriniz için ücretsiz mağaza hizmetimiz ise yakında başlıyor. Üyelik ücreti, mağaza kirası veya satış komisyonu gibi hiçbir ücret yok. Tamamen evden çalışanlara destek.

Evden Çalışarak Yapılabilecek İşler Nelerdir?


Ev yemekleri yaparak para kazanabilirsiniz:Eğer yemek yapmayı, mutfakta vakit geçirmeyi seviyorsanız, bu işten kolaylıkla para kazanabilirsiniz. Günümüzde dışarıda çalışan kadınların evde yemek yapmaya vakti olmuyor. Özellikle zahmetli ve yapımı zaman alan yemeklere ihtiyaç duydukları zaman dışarıdan sipariş veriyorlar. Ayrıca yine özellikle çalışan kadınlar için evde gün veya davet verecekleri zaman dışarıdan yemek hizmeti almak iyi bir çözüm oluyor. Başlangıç için çevrenizdeki kişilere bu konuda haber salın. Örneğin, günü olan veya evinde yemekli misafir ağırlayacak kadınlara kek, pasta, börek ve salatalarını yapabileceğinizi söyleyin. 1-2 başarılı denemeden sonra zaman içinde müşterileriniz artacaktır. Ayrıca, bazı ufak çaplı iş yerleri ile anlaşarak, günlük yemeklerini sizin yapıp onlara ulaştıracabileceğinizi söyleyin. Bu durum bazı firmalar için bulunmaz bir fırsattır. Her gün pişen taze tencere yemeğini (ev yemeğini) tercih edecek pek çok firma bulabilirsiniz. Sabah kalkar kalkmaz yapacağınız üç çeşit yemekle, kendinize gün içinde bol vakit yaratma şansınız dahi olacaktır. Bunlar evden para kazanmanın kolay yollarıdır. Yeter ki siz isteyin.

Ev Eriştesi, Kayseri Mantısı, Yaprak Sarma gibi zahmetli yemekleri evinizde hazırlayıp satabilirsiniz.
Güzel bir Kayseri mantısı kimsenin hayır diyemeyeceği bir yemektir. Evde komşularınızla toplanıp hem sohbet edip hem de mantı yaparak para kazanabilirsiniz. Yaptığınız mantıları çevrenizdeki çalışan bayanlara, mantı düşkünlerine veya bu tip ev yapımı ürünler satan yerlere satabilirsiniz. Buna turşu, reçel, tarhana, salça, içli köfte, şalgam suyu vb. ürünler de ekleyerek yelpazenizi genişletebilirsiniz. Mis gibi anne köftesinin tadına doyum olur mu?

Evden yemek yaparak para kazanmak istiyorsanız Evimizde.com´a Ücretsiz İlan Vermek İçin Burayı Tıklayın ve İlan Girerken "Yemek Pasta Börek Hizmetleri" kategorisini seçin.

Evde yaptığınız örgü, dikiş-nakış, dantel ürünlerinizi satabilirsiniz:Herkesin ilgi duyduğu ve yetenekli olduğu bir alan vardır. Örneğin, örgü örmek, dantel yapmak, dikiş dikmek ve daha bir çok şey. Yaptığınız ürünleri çevrenizdeki kişilere satabilir, bu tür ürünler satan mağazalarla veya internet siteleriyle anlaşarak oralarda ürünlerinizi satabilirsiniz. Bir yayıncı dostumuzun eşi çok güzel atkı ve bereler yapıyordu. Bir başka arkadaşımızın eşi ise evinde çok güzel örme çantalar yapıp satıyordu. Bu tip ürünlerinizi satmak için Evimizde.com´da ücretsiz kişisel mağazanızı açabilir ve satışa başlayabilirsiniz. Kayıt ücreti, mağaza kirası veya satış komisyonu gibi hiçbir gideriniz yok.

Evden örgü işleri, dikiş nakış, dantel gibi ürünler yaparak para kazanmak istiyorsanız Evimizde.com´a Ücretsiz İlan Vermek İçin Burayı Tıklayın ve İlan Girerken "El İşi Örgü Dikiş Nakış Dantel Ürünleri" kategorisini seçin. Ayrıca mağaza hizmetinden de yararlanabiliriniz.

Evinizde Sanat Ürünleri, El Sanatları ve Tablolar Yapıp SatabilirsinizBir yakınımız evinde su kabaklarından çok güzel lambalar yapıyordu. Bir arkadaşımızın annesi ise hiç bir yerde bulamayacağınız güzellikte takılar yapıyordu. Anadolu´nun bir çok yerinde evde halı ve kilim dokunuyor. İşte siz de yaratıcılığınızı el becerinizle birleştirin ve birbirinden güzel sanat eserleri, takılar, tablolar, biblolar, hediyelik eşyalar, el işi sabunlar, halı, kilim vb. yapıp satın.

Eğer bu tip sanat eserleri ve el sanatı ürünleri yapıp satmayı düşünürseniz Evimizde.com´a Ücretsiz İlan Vermek İçin Burayı Tıklayın ve İlan Girerken "El İşi Sanat Ürünleri, Tablolar, Halı, Kilim" kategorisini seçin.

Kuaför, manikür, pedikür, makyaj, güzellik hizmetleri:

Bizim çocukluğumuzda mahallede bir "Berber Yaşar" amcamız vardı ve elinde çantası ile evlere saç sakal tıraşına giderdi. Şimdilerde pek kalmadı. Neden olmasın? Özellikle evden dışarı çıkamayacak yaşlı ve hastaların evde hizmet verebilecek berber ve kuaförlere ihtiyaçları var. Sadece onlar mı? Kadınlar için de evde manikür, pedikür, ağda, saç tasarımı, yüz bakımı, makyaj hizmeti almak oldukça cazip olabiliyor. Siz de evden çalışarak veya evlere hizmet götürerek kuaför ve güzellik hizmeti sunabilirsiniz.

Ayrıca güzellik ürünleri de satabilirsiniz.
Eğer güzellik ürünleri satışı ile de ilgileniyorsanız bir network marketing firması ile anlaşabilir ve evden çalışan satış temsilcisi olabilirsiniz. Örneğin Avon, Oriflame, Amway, Farmasi, Avrupa Network gibi firmalara başvurarak siz de satış yapabilirsiniz. Yaptığınız her satıştan komisyon alarak para kazanabilirsiniz.

Gerek evlere kuaför ve güzellik hizmetleri vermek için olsun, gerek sattığınız güzellik ürünlerine müşteri bulmak için olsun ilan vermek isterseniz Evimizde.com´a Ücretsiz İlan Vermek İçin Burayı Tıklayın ve İlan Girerken "Kuaför Güzellik Hizmetleri Manikür Makyaj" kategorisini seçin.

Özel ders verebilirsiniz:

Kendi branşınız doğrultusunda çevrenizdeki öğrencilere ve yetişkinlere ders verebilirsiniz. Yabancı dil, matematik, fizik gibi okul dersleri olabileceği gibi Photoshop, Ön Muhasebe, Programlama gibi branşlarda da evinizden veya öğrencilerinizin evlerine giderek özel dersler verebilirsiniz.

Personal Training son yıllarda çok revaçta. Fitness, bodybuilding, tenis, bilardo, kick-box ve benzeri spor branşlarında yetkinliğinize ve bilginize güveniyorsanız hem eğitim verebilir hem de antrenman arkadaşı olabilirsiniz.

Eğer bir konuda ders vererek veya personal trainer olarak para kazanmak isterseniz Evimizde.com´a Ücretsiz İlan Vermek İçin Burayı Tıklayın ve İlan Girerken "Eğitim, Özel Ders Verenler" kategorisini seçin.

Çocuk veya bebek bakabilirsiniz:

Çocukları, bebekleri seviyorsanız ve hem fiziksel hem de psikolojik olarak bir çocuğa bakabilecek durumda ve yetkinlikteyseniz, çevrenizde çalışan ve çocuk bakıcısı arayan anneler bulabilirsiniz. Günün belli saatlerinde evinizde veya çocuğun evine giderek çocuk veya bebek bakabilirsiniz.

Eğer evinizde veya evlere giderek çocuk bakmak isterseniz Evimizde.com´a Ücretsiz İlan Vermek İçin Burayı Tıklayın ve İlan Girerken "Çocuk veya Bebek Bakımı" kategorisini seçin.

Masaj, hasta bakımı ve refakat hizmeti yapabilirsiniz:

Evde yaşlı veya hastalara bakabilir, onlara ev arkadaşı olabilir, çeşitli işlerinde yardımcı ve destek olabilirsiniz. Gerek kendi evinizde gerekse yaşlı veya hastaların evlerine giderek belirli saatler için hizmet verebilirsiniz. Ayrıca hastanelerde refakatçi olarak da kalabilirsiniz. Yaşlı, hasta veya engelli kişiler günlük alışverişleri için birine ihtiyaç duyarlar. Bu tür kişilere, kişisel alışveriş hizmeti de sunabilirsiniz.

Bilgi ve yetkinliğiniz varsa evlere masaj servisi verebilirsiniz.

Eğer evinizde veya evlere giderek hasta veya yaşlı insanlara bakmak isterseniz Evimizde.com´a Ücretsiz İlan Vermek İçin Burayı Tıklayın ve İlan Girerken "Sağlık Hizmetleri, Hasta Bakımı, Masaj" kategorisini seçin.

Evcil hayvan bakabilir veya gezdirebilirsiniz:

Hayvanserverseniz ve hayvanlarla ilgilenmeyi seviyorsanız bu iş tam size göre olabilir. Özellikle yoğun çalışan hayvanseverler, örneğin köpek sahipleri, her gün köpeğini dışarı çıkarıp gezdirme imkanı bulamayabilir. (Bir doktorun nöbete kaldığı günleri düşünün.) İşte böyle zamanlarda hayvan sahibi hayvanseverlerin imdadına yetişebilirsiniz. Haftanın belirli günlerinde veya günün belirli saatlerinde evcil hayvan gezdirebilir veya bakımını yapabilirsiniz. Yemeğini verme, yıkama, tarama, oynama ve hatta eğitim verme gibi.

Eğer evinizde veya evlere giderek hayvan bakmak veya gezdirmek isterseniz Evimizde.com´a Ücretsiz İlan Vermek İçin Burayı Tıklayın ve İlan Girerken "Hayvan Bakımı, Hayvan Gezdirme Hizmetleri" kategorisini seçin.

Evlere veya iş yerlerine temizlik hizmetleri verebilirsiniz:

Özellikle büyük şehirlerde yaşayan ve yoğun çalışan kadınlar ayda birkaç kez evin detaylı temizliği için yardımcıya ihtiyaç duyuyor. Daha çok kadınların tercih edildiği evlere temizliğe gitme işine artık erkeklerin de el attığını görüyoruz. Yani artık bu işin kadını erkeği yok. Tabi en dikkat edilen husus güvenilirlik ve yapılan temizliğin içinize sinecek olması. İş yerleri de aynı şekilde belirli zamanlarda gelip iş yerini baştan aşağı temizleyecek insanlara ihtiyaç duyuyor. Sadece kendiniz veya birkaç arkadaşınız bir araya gelerek evlere veya iş yerlerine temizlik hizmeti sunabilirsiniz. Günlük veya saat ücreti üzerinden anlaşabilirsiniz.

Eğer siz de temizlik hizmetleri sunmak isterseniz Evimizde.com´a Ücretsiz İlan Vermek İçin Burayı Tıklayın ve İlan Girerken "Evlere İş Yerlerine Temizlik Hizmetleri" kategorisini seçin.

İnternet ortamında makale yazarak veya düzeltme yaparak veya video içerik üreterek para kazanabilirsiniz:

Hepimizin bildiği gibi internet kullanımı artık hayatımızın ayrılmaz bir parçası. Bir internet sitesi için zengin içerikli olması çok önemlidir. Bu nedenle internet siteleri profesyonel içerik üretebilecek kişilere ihtiyaç duymaktalar. Siz de kendi bilgi ve uzmanlığınız doğrultusunda bu sitelere makale yazarak para kazanabilirsiniz. Bloglara, seyahat sitelerine, yemek sitelerine, haber sitelerine yazabilirsiniz. Bunların dışında yayınevlerine, dergilere redaksiyon (düzeltme) hizmeti verebilirsiniz. Yazı yeteneğinize ve bilginize güveniyorsanız işte bir gelir kaynağı daha.

Örnek olarak bu yazının yayınlandığı günlerde Setur firması Seturday adlı seyahat bloğunda yayınlanmaya değer buldukları her seyahat yazısı için yazara 150 TL ödüyordu. Siz de farklı siteler için yazılı veya video içerik üretebilir ve bu içeriği satabilirsiniz.

Eğer internet ortamında yazı yazarak para kazanmak isterseniz Evimizde.com´a Ücretsiz İlan Vermek İçin Burayı Tıklayın ve İlan Girerken "Yazarlık Hizmetleri ve Redaksiyon" kategorisini seçin.

Çeviri veya tercümanlık yapabilirsiniz:

Eğer yabancı diliniz varsa, çeviri bürolarına başvurarak kendinize evde iş imkanı yaratabilirsiniz. Yayınevlerine, dergilere çevirmenlik hizmeti verebilirsiniz. Dizilere ve filmlere, Youtube videolarına altyazı çevirisi girebilir ve bunlardan para kazanabilirsiniz. Ayrıca pek çok firma özellikle fuar dönemlerinde, fuar standlarında görev alabilecek, tercümanlık yapabilecek ve yabancılara ürün ve hizmetlerini anlatabilecek geçici elemanlara ihtiyaç duymakta.

İnternetin gelişmesiyle birlikte yabancı dil öğrenmek isteyenlerin günün belirli saatlerinde sizinle telefonda veya bir chat (sohbet) programı üzerinden yabancı dillerini geliştirmek için sohbet etmesi güzel bir uğraş ve kazanç kapısı oldu. Bunu da değerlendirebilirsiniz. İnternet üzerinden canlı bağlantı ile belirli saatlerde insanların yabancı dil pratiği yapmalarını sağlayarak bundan saat ücreti olarak gelir elde edebilirsiniz.

Eğer evinizden veya belirli zamanlarda çeviri ve tercümanlık hizmetleri yapmak isterseniz Evimizde.com´a Ücretsiz İlan Vermek İçin Burayı Tıklayın ve İlan Girerken "Çeviri ve Tercümanlık Hizmetleri" kategorisini seçin. Canlı bağlantı ile pratik yabancı dil hizmeti verecekseniz Ders Verenler kategorisini seçin ve ilan vererek insanların size ulaşmasını sağlayın.

Kendinize bir blog açın ve para kazanın:

Kendinize bir blog açarak ilginizi çeken konularda yazılar yazıp reklam geliri elde edebilirsiniz. Bir blogdan para kazanmak sizin için biraz zaman alabilir fakat sabırlı olur, işinizi iyi yaparsanız bu imkansız değildir. Özellikle de belli bir konuda uzmanlığınız var ise, bu işin dönüşü sizi tatmin edici olacaktır. Ancak kopyala-yapıştır yapmayın. Bu sitenizin en sonlarda listelenmesine neden olur. Size özel ve özgün yazılar hem ziyaretçiler hem de arama motorları tarafından tercih edilir. Blogunuza reklam alarak para kazaabilirsiniz. Ziyaretçi sayınız yüksek olursa firmaların ürün veya hizmetlerini influcer olarak tanıtabilir ve para kazanabilirsiniz. Blogunuza sponsor alabilirsiniz.

Evinizden grafik tasarım veya programlama yapın:

Tasarım ve program hizmetleri tam da evden çalışanlara uygun olabilir. Pek çok grafik tasarımcı ve programcı artık evden çalışıyor. Siz de çeşitli firmaların web sitesi, ürün kataloğu, kartvizit, ambalaj, kutu, etiket, afiş ve broşürünü evden tasarlayabilirsiniz. Animasyonlar, video montaj ve kurgu gibi işler de pekala evden yürütülebilecek işlerdir. Hatta alışveriş siteleri için ürün girme veya güncelleme işleri de olabilir. Biz İstanbul´da olduğumuz halde bizim sitelere İzmir´den bir arkadaş tam 10 yıl boyunca uzaktan hizmet vererek ürün girmiş ve güncellemişti. Tekstil firmaları için giysi modelleri de tasarlayabilirsiniz. Birçok tekstil firması beğendiği model başına para ödeyerek çalışıyor. Unutmayın bunlar bilgi ve yetenek isteyen işlerdir ve genellikle işverenler sizin portfolyonuzu ve referanslarınızı görmek isterler. Müşteri ve referanslarınız arttıkça kazancınız da artacaktır.

Eğer evden çalışarak Grafik Tasarım veya Programlama hizmetleri vermek isterseniz Evimizde.com´a Ücretsiz İlan Vermek İçin Burayı Tıklayın ve İlan Girerken "Tasarım, Grafik ve Programla Hizmetleri" kategorisini seçin.

Sesinize ve diksiyonunuza güveniyorsanız evden seslendirme yapabilirsiniz.

Seslendirme konusunda eğitiminiz varsa evinizde kuracağınız minik bir seslendirme stüdyosu ile seslendirme yapabilirsiniz. Seslendirme üzerine kurslara gidebilirsiniz. Bu kurslardan sonra reklam filmleri, tanıtım videoları, sesli kitaplar, mağaza anonsları, telefon santral sistemlerinde evden veya seslendirme stüdyolarına giderek yapacağınız seslendirmelerle freelance olarak çalışıp para kazanabilirsiniz. Evimizde.com seri ilan sayfasına ücretsiz ilan vererek ses örneklerini içeren kayıt ve videolarınızı da yayınlatabilirsiniz. Bu yazının yayınlandığı günlerde bizim ajansın bir müşterisi için çektiğimiz ürün videosunun seslendirmesi için freelance seslendirme yapan bir kişiye iş verdik. Sesiniz ve diksiyonunuz iyiyse, seslendirme üzerine kurs alıp minik bir yatırımla evinize mikrofon, ses mikseri, ses düzenleme yazılımı alarak başlayabilirsiniz. Evden seslendirme hizmeti vererek Freelance seslendirmen olmak size para kazandırabilir.

Influencer Marketing ile markaların ürünlerini tanıtabilirsiniz.

Bu da ne? Diyenler için açıklayalım. Çok okunan bir blog sahibisiniz veya on binlerce takipçisi olan bir instagram hesabınız veya youtube kanalınız var. O zaman çeşitli markaların ürün veya hizmetlerini tanıtarak para kazanabilirsiniz. Bu kişilere Influencer deniyor. Evimizde.com seri ilan sayfalarına bu konuda ilan vererek markaların sizinle bağlantıya geçmelerini isteyebilirsiniz. Blog yazarıysanız aylık ziyaretçi trafik sayınızı, instagram hesabınız için ilan yayınlıyorsanız takipçi sayınızı ve ne türde paylaşımlar yaptığınızı belirtmeyi unutmayın. Siz de bir Influencer olabilirsiniz.

Fotoğraflarınızı satabilir, stok fotoğrafçılık yapabilirsiniz:

Fotoğraf çekmeyi seviyorsanız, Stok Fotoğrafçılık yaparak çektiğiniz kaliteli fotoğrafları satabilirsiniz. İnternet siteleri özellikle bloglar ve haber siteleri konu metinlerini daha etkili hale getirmek için o konuyla ilgili fotoğraflara ihtiyaç duyar ve bunları stok fotoğraf sitelerinden temin ederler. Siz de çeşitli temalara uygun kaliteli fotoğraflar çekerek bunlardan para kazanabilirsiniz. İnternet üzerinde fotoğraflarınızı satışa sunabileceğiniz sitelere "photostock siteleri" adı verilmektedir. Arama motorlarında bu kelimeyi aratarak pek çok siteye ulaşabilirsiniz. Başlıca Stok Fotoğraf Siteleri Adobe Stock, Shutterstock, Dreamstime, Getty Images, iStock, Stocksy, BigStock, 123RF, Alamy.

Evden tamir bakım ve ustalık hizmetleri:

Usta yetiş! Akıtan bir musluğu veya sifonu tamir ettirmek, kombiye bakım yaptırmak veya bacayı temizletmek, klima bakımı yaptırmak ve bazen bir mobilyayı kurdurmak için güvenilir bir usta arar dururuz. Bu kişi siz olabilir misiniz? Ben şu konuda ustalığıma güveniyorum diyorsanız Evimizde.com´a Ücretsiz İlan Vermek İçin Burayı Tıklayın, şehir ve ilçe seçin, arayalar sizi hemen bulsun. İlan Girerken "Tamir Bakım ve Ustalık Hizmetleri" kategorisini seçin.

Evde fason iş yapabilirsiniz:

Eve İş Veren Firmalar. Birçok firma evlere fason iş veriyor. Özellikle tekstil firmaları, halı-kilim, el işi hediyelik eşya ve takı firmaları. Evde çocuklarınızın dahi size yardım edebileceği fason işler bulabilirsiniz. Kalem destelemekten tutun da pul ve boncuk işlerine, tesbih dizmekten ayakkabı sayası kesmeye kadar türlü türlü fason işler ve eve iş veren pek çok firma var. Bir önceki yazımda bahsettiğim gibi ben de lise yıllarında eve iş veren bir firmaya evde pres makinasıyla jak basarak eğitim masraflarımı çıkarttım ve aile bütçemize destek oldum.

Siz de evinizde fason iş yapmak istiyorsanız veya evlere fason iş veren bir firmanız var ise Evimizde.com´a Ücretsiz İlan Vermek İçin Burayı Tıklayın ve İlan Girerken "Evden Fason İş Yapanlar ve İş Verenler" kategorisini seçin.

Evden müşteri temsilciliği yapabilirsiniz:

Birçok firma telefon hizmetleri için evden çalışan elemanlar almaya başladı. Örneğin, Turkcell bir aralar haftada 45 saat uygulamayla evden müşteri temsilciliği işi yaptırıyordu. Bu iş ülkemizde her geçen gün daha da yaygınlaşmakta. Siz de bu konuda araştırmalar yapın ve bu tip firmalara başvurun. Hatta iyisi mi, evden müşteri temsilciliği yapabileceğinize dair Evimizde.com´a ilan verin. Evden çalışan müşteri temsilcileri, firmalar için de daha düşük maliyetli olduğundan bu iş hızla yaygınlaşabilir. Çünkü pek çok firmaya gelen telefonlar ve müşteri şikayetleri hep aynı konularda oluyor ve standart cevaplar veriliyor.

Siz de müşteri temsilcisi olarak evden çalışmak isterseniz Evimizde.com´a Ücretsiz İlan Vermek İçin Burayı Tıklayın ve İlan Girerken "Müşteri Temsilciliği" kategorisini seçin.

Serbest şöförlük veya servisçilik yapabilirsiniz:

Çevrenizde aynı okula giden, aynı işyerinde çalışan veya aynı güzergahta çalışanlar vardır. Bu kişilere veya servis firmalarına freelance servis hizmeti verebilirsiniz. Düğünlere, açılışlara, gezilere, toplantılara insanları götürebilirsiniz. Uygun bir aracınız varsa ve böyle bir iş yapmak isterseniz potansiyel müşterilerinizin sizi kolayca bulmaları için Evimizde.com´a Seri İlan Verin. Burayı Tıklayın ve İlan Girerken "Servis Hizmetleri" kategorisini seçin.

İkinci el eşya satabilirsiniz. Kullanmadığınız ne varsa satın:

Sitemizde kendi eşyalarınızı veya çevrenizdeki kişilerin eşyalarını satabilirsiniz. Evinizde artık kullanmadığınız ve paraya çevirmek istediğiniz ne varsa sitemizde ücretsiz ilan verin ve satın. Hatta haydi gelin bunu bir adım daha ileriye götürelim. İkinci el eşya alım satımı, Spot eşya alım satımı da yapın. Mesela ikinci el kitaplar alıp satın, ikinci el plaklar, ikinci el giysiler alıp satabilirsiniz. İlan parası da yok komisyon da yok. Patron çıldırdı 😂 İkinci el ürünlerinizi şimdilik tek kategoriye girin. Eminiz ki yakında ikinci el ilanları çok fazlalaşır. O zaman alt kategorilere böleriz. (Örnek: İkinci el kitaplar, İkinci el oyuncaklar gibi) Şimdilik eğer ikinci el ürün ilanı vermek isterseniz Evimizde.com´a Ücretsiz İlan Vermek İçin Burayı Tıklayın ve İlan Girerken "İkinci El Satışı" kategorisini seçin.

Değerli okurlarım, sevgili dostlar. Gördüğünüz gibi evden çalışarak para kazanılabilecek pek çok iş alternatifi mevcut. Evden çalışmanın büyük vergi muafiyetleri ve avantajları olduğu gibi kira ve personel gideri gibi maliyetlere ihtiyaç duymaması nedeniyle masrafsız bir yöntem olması büyük avantaj sunuyor. Burada kilit sorun Müşteriyi nereden bulacağım? ve Evde Ürettiğim Ürünleri Nerede Satabilirim sorularında. Yani evden sunduğunuz ürün veya hizmetin potansiyel müşterilerinize duyurulmasında yani reklam ve pazarlanmasında. İşte ben de Evimizde.com adlı grup sitemizde sizin sunduğunuz ürün ve hizmetlere kolayca müşteri bulmanızı sağlamaya çalışıyorum. Bununla ilgili ilanlar veriyorum, haberler çıkarmaya çalışıyorum. Çünkü bu ücretsiz ilan servisi ve ücretsiz mağaza hizmeti ne kadar duyulursa, ilanlar ve ürünler ne kadar fazla olursa o kadar çok ziyaretçi çekecek ve siz de bu sayede kolayca müşteri bulabilecek ve ürünlerinizi satabileceksiniz. Lütfen bu yazıyı paylaşarak bu hizmetin duyrulmasına yardımcı olun.

Evimizde.com´un bu büyük hizmetinden hemen yararlanın. Hepimiz birimiz, Evimizde.com hepimiz için! 👍

Herkese şimdiden hayırlı işler, bol kazançlar dilerim. İşsizliğe karşı savaş yazılarım devam edecek. Bu yazıyı paylaşırsanız pek çok insanın işine yarayacağına inanıyorum.

Bunları Okudunuz mu?

Bir Markayı Tescil Ettirmek Size O Markayla İlgili Sınırsız Haklar Tanımaz. Marka Hakkının Sınırları, Marka Hakkının Tüketilmesi

İş Dünyası   14.06.2020   1785

Bazı insanlar bir markayı tescil ettirdiklerinde o markayla ilgili tanrısal güçlere sahip olduklarını düşünüyorlar. Halbuki marka hakkının da tüm diğer hukuki haklar gibi sınırları var. Marka hakkının neler sağlamadığını bilmek ister misiniz? Bu yazı size bir marka sahibi tarafından gerek bilgisizlik gerekse kasten bir zorlama yapıldığında haklarınızı bilmeniz açısından fayda sağlayacaktır.

GittiGidiyor'da Sahte Saat Satışı

GittiGidiyor'da Sahte Saat Satışı

E-ticaret   27.06.2022   979

2003 yılında Türkiye'nin ilk online saat satış sitesi olan SaatDunyasi.com u kurmuştum. Biz tamamen orijinal ve faturalı saatler satarken GittiGidiyor adlı sitede bizim yarı fiyatımızdan daha düşük fiyatlara sahte saatler satılıyordu. İşte bunun ispatı Fatih Altaylı'nın 2007 yılındaki gazete köşe yazısı.

Bastır Parayı Bastır Kitabı Yazar Desinler

İş Dünyası   18.10.2018   2866

Ahmet Hakan köşe yazısında diyor ki; “Kitap yazan sayısı kitap okuyan sayısını geçti” diye bir istatistik açıklansa... Hiç yadırgamayacağım. Bunu duyunca birkaç yıl önce bir yayıncı dostumla aramda geçen diyalog aklıma geldi. Bu yayınevinin web sitesini ben yapmıştım. Ana sayfaya şöyle bir ifade içeren banner yapmamı istedi. "Kitabınızı getirin biz basalım." Nasıl yani dedim. Bu kadar kolay mı o adı sanı bilinen yılların yayınevinde yazar olmak.

evden çalışmak, evde yapılabilecek işler, evden çalışarak neler yapabilirim, evden çalışmak isteyenler için, eve iş verenler, iş fikirleri, evinizden para kazanın, evden para kazanın, ek gelir, ek kazanç, ek iş, freelance çalışmak, home office, home ofis,

Yorumlarınız & Sohbet

Bu İçeriğe Henüz Yorum Eklenmemiş. İlk yorum yazan siz olun.

Yorum Yazabilirsiniz

Karakter  Kaldı

Yeniliklerden Haberdar Olabilirsiniz!

Gizlilik ve Çerezler
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Gizlilik ve Çerez politikalarımızı inceleyebilirsiniz.